Otevřený dopis Radě městského obvodu Svinov

Publikoval: Administrator dne 1.5.2018

Ve Svinově dne 29. 4. 2018

Otevřený dopis Radě městského obvodu Svinov

Paní. Wieluchová, pane Žitníku, pane Kojdecký, paní Poštová a paní Jančíková!
Na základě čtvrteční diskuse v souvislosti s dotazem pana Martina Macháče na stav hřiště u školky na ul. Stanislavkého jsem si dovolila v pátek 27. 4. věnovat trochu času zmapování situace, která byla předmětem závěru zastupitelstva, což ovšem nebude zajisté v zápise, protože bod různé vaše koalice neodhlasovala.
Na dotaz, proč více než rok po otevření školky nemohou děti na hřiště a paní učitelky s nimi musí do parku nebo na přilehlé veřejné hřiště, bylo p. Wieluchovou odpovězeno, že neví, hřiště je zkolaudované, jen některé prvky ne, na pískoviště např. mohou být děti pouštěny. Věnujte prosím pozornost přiložené fotodokumentaci, která vykresluje stav hřiště. Pokud jste někdy měli za někoho nebo něco zodpovědnost, tak jistě pochopíte.
Další fotografie zachycují jen některé závady, které se hned po otevření školky objevily, v následujícím textu jsou uvedeny – včetně harmonogramu „oprav“: 

Závady vzniklé a urgované poslední měsíc – MŠ STANISLAVSKÉHO

-všechny tyto závady jsou hlášeny p.Šimkovi, ten pak domlouvá firmy, které danou věc dělaly.
Rolety: opravováno(lepení lišt) už před tím min. 5x !!!
* 15.3.  odvezeny k opravě , vypadávaly opět lišty.
* 29.3.  přivezeny.
* 5.4.    vylámané umělohmotné lišty – rolety byly přidělány k liště kovovou sešívačkou – TO JE VTIP?
* 19.4.  stav – další spony vypadávají, lišty jsou zničené, polámané.

Fólie na dveřích:
* 2/2018 Na zárubních se začaly odlepovat (hlášeno p.Šimkovi  v únoru), přibývají další místa (dveře z kuchyně do m. třídy zespodu, dveře z koupelny do šatny v č. třídě(odlepeno už cca 10cm), v kabinetu č. třídy, v kanceláři, v kuchyni (odlepeno už 5cm), v šatně č. třída, dveře v technické místnosti a ve skladu prádla.
* Znovu urgováno 17.4. p. Šimkovi.

Podlahy:
* Přibývají, prodlužují se a více se zvedají praskliny v modré třídě, objevila se i prasklina před skladem lehátek a šikmo ze skladu lehátek do kabinetu – NEBYSLO BY NAMÍSTĚ NECHAT UDĚLAT ODBORNU EXPERTIZU, PROČ SE TAK DĚJE, NEŽ SE ZAČNĚ S OPRAVAMI? ABY SE ZA DALŠÍ PŮLROK NEŘEŠIL TENTÝŽ PROBLÉM.

Hl. dveře: od 12.4. se nedovírají!!!!
* 10.4. nahlášeno p. Šimkovi, že hl.dveře drhnou.
* 12.4. nahlášeno, že se nedovírají, zůstávají otevřeny,  urgovala jsem opravu.
* 13.4. měl přijet p. Šimek na opravu, urgovala jsem, řekl mi, že firma, která dělala dveře, momentálně pracuje na Slovensku a on nepřijede, až v pondělí.
* 16.4. jsem volala, kdy přijedou opravit dveře, p. Šimek mi řekl, že nepřijede.
* 17.4. p. Šimek přijel, ale nespravil dveře, řekl, že někdo přijede do úterý 24.4. – opraveno až 27. 4. – co by na to řekla pojišťovna v případě krádeže?

Okna:
* 12.4. nahlášeno, že nejde otevřít okno v červené třídě.
* 17.4. p. Šimek přijel , nepodařilo se mu okna opravit, 23.-24.4. má přijet firma opravit.
* Od začátku není opraveno otevírání okna ve skladu prádla, urgováno několikrát.

Zasunovací dveře:
* 17.4. Dveře jsou vyjety z kolejnice v obou třídách, nejdou zavírat, musí se sundat lišta a přitáhnout.
* Od začátku bylo několikrát urgováno, že je kolejnice nevhodná na denní manipulaci.

Dveře z kuchyně do šatny personálu:
* 19.4. Prasklina na prostřední desce ve výplni dveří z šatny personálu do kuchyně (bílé dveře).

Žluté dveře z šatny personálu na chodb:
* Od začátku urgována prasklina u horního pantu z chodby, neopraveno!

Vážená rado, ráda bych znala odpověď na pár otázek:

  1. Jak dlouho bude trvat, než bude školka plně funkční a reklamace nebudou zaměstnávat jednoho ze zaměstnanců, místo aby se věnoval práci s dětmi? Kdo je za zřizovatele odpovědný za realizaci oprav?
  2. Jak hodláte řešit situaci, kdy oprava podlah nebude provedena v dojednaném termínu (pokud to půjde stejně rychle a kvalitně jako např. žaluzie) a děti nebudou moci 1. 9. nastoupit do školky?
  3. Kdo zaplatí přesčasové hodiny učitelkám, které se budou opět věnovat stěhování nábytku, koberců, hraček….? Myslím, že by se mohla zapojit rada i se skvěle vybraným – velmi výhodným stavebním dozorem. Přece to nemůžete vyžadovat po rodičích, kteří dávali své děti do nové školky s přesvědčením, že minimálně deset let nebudou hrozit žádné větší opravy.
  4. Kdo má v popisu práce starat se o květinovou a bylinkovou zahrádku? Při počtu dětí na jednu učitelku v této školce to snad nebudou muset dělat taktéž?!
  5. Kdo upraví terén zahrady po firmě, která instalovala nové hrací prvky? V dírách po technice dříve či později hrozí úraz dětí.
  6. Technický dvůr bude kosit trávník kombajnem? Pokud ne, instalované mlhoviště ve vjezdu určitě vadit nebude, jak tvrdila p. Wieluchová. Nachází se v 2/3 zahrady směrem od brány.

Děkuji za brzkou odpověď, ale hlavně: brzké odstranění všech závad! Blíží se volby. Ať (jak pevně doufám) nová rada (ať je to kdokoli) za vás nemusí řešit nedodělanou práci.

Lenka Hrušková
zastupitelka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *